החירות למימוש עצמי

כל אדם שואף לממש את עצמו. זו נטייה מולדת של אדם לפתח את יכולותיו, כישוריו ואת הפוטנציאל הגלום בו, במטרה להיות העצמי הטוב ביותר האפשרי עבורו ועבור סביבתו. המימוש העצמי משתנה בהתאם לנטיות ליבו ולתחומי העניין של האדם, ובא לידי ביטוי אצל אנשים שונים בדרכים שונות – בקריירה, בשעות הפנאי או דרך תחביבים ועיסוקים משניים. אין דרך אחת נכונה או לא נכונה, טובה או פחות טובה למימוש עצמי. השאלה היא מה מידת העניין והתשוקה של האדם לתחום שבחר.

הבעירה הפנימית שנמצאת בכם לעשות את הדבר שהכי מעניין אתכם, היא התשוקה. זה יכול להיות נגינה בחליל, טיפול בציפורים, טיפוס הרים, כתיבה יוצרת, או כל עיסוק אחר. הדבר שמרתק ומרגש אתכם, ובו זמנית מאתגר אתכם, שכשאתם עסוקים בו אתם לא מרגישים איך שהזמן עובר, חווים משמעות וחיבור לתכלית גבוהה, הוא הדבר אליו אתם משתוקקים, הוא התשוקה שלכם.

למי ניתנה החירות?

שגרת היומיום רוויה מטלות רוטיניות, חלקן מתישות, ואחרות ברובן נועדו לרַצות אנשים אחרים בסביבתכם הקרובה. הסעות לילדים, מחווה לבני הזוג, עזרה לחברים, הן מטלות השואבות אנרגיה וזמן יקר, ועלולות ליצור שחיקה ותשישות. ציפיות מהסביבה ותכתיבים חברתיים אלו אמנם דוחקים בכם, וגורמים לכם לבצע לא פעם, משימות שהן לאו דווקא חשובות לכם, ועם זאת, אין בהם כדי למוסס את התשוקות שלכם או ליטול מכם את החירות והרצון למימוש.

החיים קוראים לכם לבטא את התשוקה שבכם, לממש את החירות ואת חופש הבחירה, ולסלול לעצמכם נתיב ייחודי למימוש עצמי, שתרגישו בו משמעותיים ובמיטבכם. יתכן ואתם מתקשים להבחין בחירות שניתנה לכם, ועלולים לחשוב שהיא מיועדת רק ליחידי סגולה. שהיא זמינה לאחרים ולכם לא. שלהיות אתם עצמכם ולממש את עצמכם היא מתת אל, שמתפזרת כמו אבקת קסמים רק מעל ראשם של מי שכביכול נועדו לכך, שאצבע אלוהים נגעה בהם, וכנראה לא זכיתם לה. המחשבה הזו אינה מותירה זיק אמונה ותקווה שגם אתם ראויים ומסוגלים. בהעדר אמונה ותקווה, אין סיכוי לשינוי. אימון אישי יסייע ביצירת מחשבה חדשה וחיובית, שמאמינה בזכותכם לחיות חיים טובים מלאי הגשמה וסיפוק. כמו החמצן, שלא נראה לעין, אך קיים ונמצא בשפע עבור כולם, בדיוק כך, החירות והחופש למימוש, קיימים ונמצאים בשפע, גם הם, עבור כולם. אתם רק נדרשים לבחור בהם.

הסיכון והסיכוי

לבחור להשמיע את קולכם באותנטיות, דורש להסתכל על עצמכם פנימה ולקבל את עצמכם ללא בושה. להיות מי שאתם ולהביע את עצמכם מבלי שיהיה אכפת לכם איך אתם נראים בעיני אנשים אחרים, ומה הם חושבים או אומרים עליכם. המוכנות להשקיט את הרעשים מסביב, להביא את עצמכם לידי ביטוי בלי להתנצל על מי שאתם, להיות חשופים לביקורת, לאנשים שמרימים גבּה, ועלולים לומר שאתם לא מעניינים, משעמים ולא רלוונטיים – דורשת אומץ ולקיחת סיכון. הסיכון שבפגיעות עלול להכאיב, אך הוא שמעניק את הסיכוי לגלות את האור שטמון בכם פנימה.

הדרך לגילוי האור שלכם היא הדרך למימוש עצמי. החלטה להתמקד במה שחשוב לכם, ופחות במה שחשוב לאחרים, יאפשרו יצירת חיבור ראשוני למהות, שהיא משמעותית עבורכם. חיבור למהות גדולה מכם, שהיא תכלית גבוהה. התכלית והמהות הן הניצוץ שקיים בכל אחד מאיתנו. כשמשהו מעניין אותנו, הוא מעודד עשייה מתוך סקרנות, מעורר בנו הסכמה לטעות, ומוכנות לתקן ולהמשיך הלאה – זהו המימוש שהולך ונבנה ולצידו נבנה החוסן. זהו תהליך אינסופי של התנסות וחקירה, הטומן בחובו לצד אתגרים ואי ודאות גם יצירת אנרגיה, חיוניות, וחיים מלאי עניין ריגוש והגשמה.

בברכת הנאה לסוללים דרכם אל מימוש עצמי!

אולי תתענינו גם ב...

בניית-חוסן

בניית חוסן

החיים מזמנים לנו אירועים שאת חלקם בחרנו בעצמנו, ואת חלקם לא. הם מופיעים בחיינו כהזדמנויו ...

לתהליך אימון פורץ דרך – בואו נדבר